Bańki mydlane

Posted by od-poczecia on 1 marca 2007 in Bez kategorii |

Bańki mydlane zachwycają dzieci w każdym wieku. Z niewielkimi modyfikacjami, możesz bawić się bańkami mydlanymi ze swoim dzieckiem od okresu niemowlęctwa aż do okresu przedszkolnego – a może nawet i później.

Nauka i rozwój.
Ta zabawa jest na tyle uniwersalna, że nadaje się dla dzieci w każdym wieku. Maluchy mogą podążać wzrokiem śladem lecących baniek i próbować chwytać je rączkami. Starsze dzieci mogą je łapać, zgniatać nogami a także robić samodzielnie.

Jak się w to bawić?!
Niemowlęta i małe dzieci: Puszczaj bańki mydlane dla swojego dziecka, kiedy siedzi naprzeciw ciebie w dziecięcym foteliku. Możesz również trzymać swoje maleństwo na kolanach, tak aby mogło przytulone do Ciebie oglądać tańczące w powietrzu bańki. (Dopilnuj, żeby bańki nie leciały w stronę twarzy Twojego maleństwa). Możesz włączyć jakąś muzykę, aby wprowadzić dobry nastrój. Umieść pojemnik do robienia baniek mydlanych w torebce i zabieraj ze sobą na podróż samochodem lub inne długie wyjścia. Starsze maluchy i przedszkolaki: Pokaż swojemu dziecku jak może rozbijać bańki rączkami i miażdżyć nóżkami. Możesz dmuchać bańki dla swojego malucha w domu (staraj się robić to przed np. tuż przed myciem kuchennej podłogi), w trakcie kąpieli malucha, lub na podwórzu (najlepsze są dni z lekkim wietrzykiem). Pozwól swojemu dziecku samodzielnie puszczać banki i obserwować jak daleko odlecą. W mroźne dni spróbuj pobawić się zamarzającymi bańkami!

Czego będziesz potrzebować?
1/4 kubeczka płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie
10 ml wody
1 łyżeczka gliceryny, dostępnej w każdej drogerii (opcjonalnie)

Zmieszaj składniki ze sobą – i masz już wszystko, co potrzeba do robienia mydlanych baniek. Możesz zrobić pałeczkę do robienia baniek z rurki od fajki, owiniętej dookoła długopisu lub patyczka.

Copyright © 2006-2019 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.