Budowanie z kartonowych klocków

Posted by od-poczecia on 1 marca 2007 in Bez kategorii |

Klocki są idealną zabawką dla małych dzieci, ponieważ mogą stać się tym, czym tylko dziecko zechce. Mogą być domem, wieżą, miasteczkiem – możliwości są nieograniczone. Klasyczne klocki to drewniane prostokąty. Ich zakup jest bardzo dobrą inwestycją. Możesz jednak zrobić alternatywne klocki ze zwykłych kartonowych pudełek.

Nauka i rozwój.
Dziecko tworząc budowle z klocków, wciela do swojej zabawy elementy planowania, przewidywania, rozwiązywania problemów oraz matematyki i fizyki. Wraz z wiekiem dziecka jego zabawy klockami stają się bardziej złożone. Może ono używać klocków do odzwierciedlania swoich doświadczeń, odtwarzania miejsc, w których było i do których się wybiera oraz rzeczy, o których czytało lub które sobie wyobraża.

Jak się w to bawić?
Aby stworzyć zestaw kartonowych klocków, zbieraj najróżniejsze sztywne pudełka w najrozmaitszych rozmiarach: kartony po mleku, opakowania po produktach zbożowych, sztywne opakowania po pieluszkach, pudełka po butach, opakowania po prezentach, pudełeczka na biżuterię, opakowania kosmetyczne. Każde zebrane opakowanie stabilizuj, wypełniając zmiętymi gazetami. Trzymaj każde pudełko szczelnie zamknięte. Jeśli zechcesz, możesz je również pokrywać okleiną. Twoje dziecko może zamienić te klocki w wieże, stodołę, garaż, lotnisko, zamek – cokolwiek mu przyjdzie do głowy. Podrzuć mu do zabawy różne akcesoria takie jak gumowe lub plastikowe zwierzątka, pojazdy, małe lalki i ludziki. Rób fotografie stworzonych przez dziecko budowli, a następnie dyskutujcie o nich wspólnie.

Czego będziesz potrzebować?
Różne sztywne kartonowe pudełka w najrozmaitszych rozmiarach: kartony po mleku, opakowania po produktach zbożowych, opakowania po pieluszkach, pudełka po butach, opakowania po prezentach, pudełeczka na biżuterię, opakowania kosmetyczne.
Gazety
Taśma
Papier okleinowy (opcjonalnie)
Dodatkowe akcesoria

Copyright © 2006-2019 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.