Mowa dziecka

Posted by od-poczecia on 1 marca 2007 in Bez kategorii |

Dzieci uczą się mówić słuchając, poznając i odpowiadając na dźwięki z otaczającego świata. Niniejsza zabawa podpowie Ci kilka sposobów na stymulowanie i pobudzanie rozwoju mowy Twojego dziecka.

Nauka i rozwój.
Od samego urodzenia dzieci uwielbiają, gdy się do nich mówi a najbardziej lubią, gdy podczas mówienia do nich, patrzy się prosto na nie. Badania wykazały istnienie silnego związku pomiędzy ilością czasu poświęcanego przez rodziców na „rozmowy” z dzieckiem, a intelektualnym rozwojem dziecka.

Jak się w to bawić?
Mów do swojego dziecka przez cały dzień. Opowiadaj mu o wszystkim, co je otacza. Opisuj, tłumacz i objaśniaj mu wszystko, co robi. Badania wykazały, że jakość i ilość werbalnych interakcji bezpośrednio wpływa na to, jak szybko Twoje dziecko nauczy się mówić.
Ucz dziecko rytmów języka. Kształtuj wrażliwość dziecka na dźwięki, ich takt i rytm, ucząc go różnych muzycznych i rytmicznych zabaw, śpiewając mu piosenki oraz czytając mu wierszyki dla dzieci.

Czego będziesz potrzebować?
Czytaj swojemu dziecku. Jak najwcześniej zacznij je zapoznawać z wieloma rodzajami dobrej literatury. Wprowadź rutynowy rytuał codziennego czytania swojemu dziecku.

Copyright © 2006-2019 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.