Domowa piaskownica

Posted by od-poczecia on 2 marca 2007 in Bez kategorii |

Większość dzieci uwielbia bawić się w piaskownicy na placu zabaw. Pogoda może jednak często ograniczać ilość takich zabaw. Tutaj znajdziesz sposób na zrobienie domowej piaskownicy, stwarzającej dziecku możliwość całorocznego kopania, przesiewania i budowania w piasku.

Nauka i rozwój.
Dzieci uwielbiają zabawy w piasku i poznawanie jego wielu niezwykłych właściwości. Używając rąk do czerpania, kopania, nabierania piasku i budowania z niego rozwijają swoją sprawność manualną. Przy użyciu domowej piaskownicy oraz zabawek i akcesoriów takich jak: malutkie zwierzątka, ludziki i pojazdy można również bawić się w odgrywanie różnych historyjek, scenek i sytuacji.

Jak się w to bawić?
Napełnij do połowy płytki pojemnik (patrz: „Czego będziesz potrzebować”) suchym, miałkim i czystym piaskiem. (Możesz użyć innych materiałów, na przykład nasion dla ptaków, ale zaletą piasku jest to, że można go mieszać z wodą). Umieść „piaskownicę” na niskim stoliku lub postaw ją bezpośrednio na podłodze, rozkładając obok plażowy ręcznik. Daj dziecku kilka zabawek, nadających się do zabawy w piasku. Następnie uwolnij swoją wyobraźnię! Wykop dołek, zrób drogę, napełnij ciężarówkę piaskiem, zrób górę, zakop skarb lub kości dinozaura, zbuduj piaskowy zamek. Twoje maleństwo będzie piszczało z radości! Twoje dziecko może zamienić te klocki w wieże, stodołę, garaż, lotnisko, zamek – cokolwiek mu przyjdzie do głowy. Podrzuć mu do zabawy różne akcesoria takie jak gumowe lub plastikowe zwierzątka, pojazdy, małe lalki i ludziki. Rób fotografie stworzonych przez dziecko budowli, a następnie dyskutujcie o nich wspólnie.

Czego będziesz potrzebować?
Płytki pojemnik, np.: miska, nieużywana kocia kuweta, plastikowe pudełko na zabawki lub pojemnik do mieszania cementu
Sterylnie czysty piasek kupiony w sklepie z artykułami ogrodniczymi
Zabawki do piasku: łyżeczki, kubeczki, sitko, łopatka, lejek…
Inne akcesoria do zabaw w odgrywanie różnych scenek lub sytuacji: kamyczki, muszelki, patyczki, małe gumowe lub plastikowe zwierzątka i ludziki, małe plastikowe pojazdy
Śmietniczka i szczotka do zamiatania piasku

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.