Dopasowywanie kształtów: Koła i Kwadraty

Posted by od-poczecia on 2 marca 2007 in Bez kategorii |

Zanim Twoje maleństwo będzie gotowe do zabawy tradycyjnymi puzzlami, musi nauczyć się odróżniania kształtów oraz dopasowania podstawowych geometrycznych figur do odpowiadających im otworów. Taka specjalna zabawka, umożliwiająca dopasowywanie figur do otworów, kupiona lub wykonana przez Ciebie, jest dla dziecka doskonałą okazją do ćwiczenia tej cennej umiejętności i do wspaniałej zabawy.

Nauka i rozwój.
Dopasowując każdy geometryczny kształt do odpowiedniego otworu, Twoje dziecko uczy się planowania, przewidywania oraz rozwiązywania problemów.

Jak się w to bawić?
Aby własnoręcznie wykonać taką zabawkę znajdź pudełko po butach i narysuj na jego pokrywce dwa kształty: koło wielkości małej piłki lub okrągłego pudełeczka oraz kwadrat wielkości drewnianego klocka. Nożem zrób otwory w pokrywce odpowiadające narysowanym przez Ciebie kształtom. Następnie przygotuj kilka okrągłych i kwadratowych przedmiotów i daj je swojemu maleństwu do potrzymania, a Ty opisz je dla niego i nazwij: „To jest piłka. Piłki są okrągłe. Jak myślisz, do którego otworu będzie pasowała ta piłka?… Przyjrzyj się kształtowi tego przedmiotu, który teraz trzymasz w rączce. On nie jest okrągły jak piłka. Ma ostre rogi. To jest kwadrat. Jak myślisz do którego otworu będzie ten kwadrat pasował?”. Gdy już oboje wrzucicie trochę przedmiotów przez odpowiednie otworki w pudełku, pokaż swojemu maleństwu jak otwiera się pudełko i gdzie znajdują się te przedmioty. Twoje dziecko z pewnością będzie chciało wyjąć je z pudełka i wrzucić je do niego z powrotem przez otworki. Z czasem dodaj następne otworki w innych kształtach, aby ta zabawa stała się większym wyzwaniem dla Twojego malucha.

Czego będziesz potrzebować?
pudełko po butach
kilka okrągłych i kwadratowych przedmiotów

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.