Dziecięcy Bank

Posted by od-poczecia on 2 marca 2007 in Bez kategorii |

Dziecięcy Bank jest odpowiednią zabawą dla maluchów w wieku od 6 do 18 miesięcy. Twojemu maleństwu z pewnością szalenie spodoba się napełnianie swojego banku srebrnymi “monetami” …. i wyrzucanie ich z niego.

Nauka i rozwój.
Dziecko wkładając pojedyncze “monety” do otworu w puszce rozwija wzrokowo – manualną koordynację i zręczność. Zdobywa również umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów, odkrywając w jaki sposób należy ustawić monety, tak aby udało się je wrzucić przez otwór do puszki.

Jak się w to bawić?
Zrób Dziecięcy Bank, wycinając specjalnym nożem otwór na monety w plastikowej pokrywce pustej puszki po kawie. Możesz pokryć krawędzie otworu maskującą taśmą lub taśmą klejącą. Otwór powinien być na tyle duży, aby mogły się w nim zmieścić zakrętki od butelek po sokach. Daj swojemu maleństwu puszkę po kawie razem z kilkoma monetami, zrobionymi z nakrętek od butelek po sokach i pozwól mu poćwiczyć napełnianie puszki bez pokrywki tymi „monetami”. Kiedy już nauczy się napełniania puszki bez pokrywki, nałóż pokrywkę i pokaż swojemu maleństwu jak wrzucać monety, jedna po drugiej przez otwór w puszce. Licz głośno i powoli monety, które Twoje maleństwo wrzuca do puszki. Monety będą wydawały tak przyjemne dźwięki, uderzając o dno puszki, że Twoje dziecko z pewnością będzie chciało długo bawić się wyjmowaniem ich z puszki, wyrzucaniem i wrzucaniem z powrotem do banku.

Czego będziesz potrzebować?
Pusta puszka po kawie z plastikową pokrywką
6 srebrnych “monet” (metalowych nakrętek od butelek po soku: upewnij się, że mają gładkie krawędzie)
Specjalny nóż do cięcia plastiku
Maskująca lub klejąca taśma (opcjonalnie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.