Herbaciane przyjęcie

Posted by od-poczecia on 2 marca 2007 in Bez kategorii |

Czas na herbatę! Udawane herbaciane przyjęcie stwarza dziecku możliwość naśladowania zachowań dorosłych, które obserwuje w domu i włączania tych zachowań do swoich zabaw.

Nauka i rozwój.
Nalewając herbatę z czajniczka do filiżanek, dzieci rozwijają ważną umiejętność wzrokowo – manualnej koordynacji. Twoja rozmowa z dzieckiem w trakcie popijania herbatki jest również doskonałą okazją do rozwoju językowych umiejętności dziecka oraz nauczenia go eleganckiego zachowania przy stole.

Jak się w to bawić?
Ustaw dookoła stabilnego, niskiego stolika lub dziecięcego stoliczka przynajmniej dwa krzesełka. Przykryj stolik dużą serwetką kuchenną jak obrusem. Napełnij czajniczek ciepłą wodą i postaw na stoliku. Możesz użyć dziecięcej zastawy, kupionej w sklepie zabawkowym lub zwykłej zastawy, zakupionej na wyprzedaży. Połóż na stole prawdziwe lub sztuczne ciasteczka. Herbatka dla dwojga jest o wiele milsza niż herbatka dla jednej osoby, dlatego zaproś też siebie na to herbaciane przyjęcie. Twoje dziecko będzie zachwycone możliwością nakrywania do stołu, układania ciasteczek, nalewania herbaty lub odgrywania roli doskonałego gościa.

Czego będziesz potrzebować?
Stabilny niski stolik z przynajmniej dwoma krzesłami
Zastawa do herbaty
Duża serwetka kuchenna służąca jako obrus
Ciasteczka
Towarzystwo (Twoje lub pluszowych zwierzątek)

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.