Kąpiel lalki

Posted by od-poczecia on 2 marca 2007 in Bez kategorii |

Zachęć dziecko do wykąpania lalki. Na pewno spodoba mu się zabawa, która da mu szansę na odegranie roli troskliwego rodzica myjącego swoje dziecko.

Nauka i rozwój.
Twoje dziecko delikatnie myjąc swoją lalkę i uważając, aby nie dostało się mydło do jej oczu zaczyna rozumieć, na czym polega troskliwość i opiekuńczość. Jest to bardzo wzmacniające emocjonalnie doświadczenie. Jest to również doskonała zabawa dla dziecka, które ma (lub niedługo będzie miało) młodsze rodzeństwo. Dostarcza mu wówczas okazji do odegrania uczuć, które przeżywa w tym ważnym czasie.

Jak się w to bawić?
Napełnij dziecięcą wanienkę (może tę, z której Twoje dziecko już wyrosło) lub miskę niewielką ilością ciepłej wody. Ustaw wanienkę na niskim, stabilnym stoliku lub na podłodze. Aby ochronić podłogę przed zalaniem umieść pod wanienką ręcznik. Dla ochrony dziecka przed poślizgnięciem się, połóż mu pod nogami matę łazienkową lub gazety. Daj dziecku małą gąbkę, kawałek mydła i plastikową buteleczkę od szamponu. Może Ci się również przydać ręcznik. Podczas gdy Twoje dziecko będzie kąpało lalkę, rozmawiaj z nim o tym, co robi („ Jak delikatnie myjesz swoje maleństwo!”) i chwal je za takie czułe zachowanie.

Czego będziesz potrzebować?
Gumowa lub plastikowa lalka
Wanienka dziecięca lub miska
Ręcznik
Mata łazienkowa lub gazeta
Mała gąbka
Mały kawałek mydła
Mała plastikowa buteleczka od szamponu

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.