Mata uszyta z różnego rodzaju tkanin

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Mata uszyta z różnego rodzaju tkanin jest doskonałym stymulatorem rozwoju zmysłu dotyku Twojego dziecka. Pozwól swojemu maleństwu położyć się na tej macie w samej pieluszce. Taka mata jest świetnym projektem do wykonania przez kogoś, kto lubi szyć – przez rodzica, dziadka, babcię, krewnego czy przyjaciela – oraz doskonałym prezentem do podarowania maluchowi.

Nauka i rozwój.
Zszyj ze sobą skrawki najróżniejszych materiałów – np.: jedwabiu, satyny, weluru. Pamiętaj o doborze tkanin o kontrastujących ze sobą kolorach lub żywych wzorach, tak, aby maleństwo mogło z upodobaniem zarówno przyglądać się tej macie jak i ją dotykać. Podszyj matę pikowaną wyściółką i obszyj tkaniną. Połóż matę na podłodze w ciepłym, wolnym od przeciągów pokoju lub na podwórzu i pozwól maleństwu na poznawanie jej zróżnicowanej faktury. Mów do niego o tym, czego dotyka używając takich słów, jak „delikatny”, „miękki”, „jedwabny”, „puszysty”, „futrzany”, „chropowaty”, „nierówny” opisując unikalne właściwości poszczególnych tkanin.

Jak się w to bawić?
Aktywność związana z poznawaniem różnych tkanin pomoże dziecku w zmysłowym przyswojeniu miękkich, twardych, chropowatych i delikatnych faktur oraz stopniowaniu ich rodzajów.

Czego będziesz potrzebować?
Rozmaite, około 15 cm skrawki tkanin z różnych materiałów, w różnych kolorach i wzorach
Pikowana wyściółka
Materiał na obszycie wyściółki
Igła i nitka

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.