Na szczycie świata

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Dając dziecku wielką miękką plażową piłkę, możesz sprawić, że poczuje się ono tak, jakby znajdowało się na szczycie świata.

Nauka i rozwój.
Połóż dziecko na brzuszku na mocnej, ale nie napompowanej do końca piłce plażowej. Ulokuj swoje maleństwo tak, aby było zwrócone twarzą w Twoją stronę i leżało na niej wygodnie i bezpiecznie. Podtrzymuj swoje dziecko pod ramionami i nie puszczaj. Pobaw się z nim powolutku turlając piłkę do siebie i od siebie. Podczas zabawy patrz swojemu maluchowi w oczy i opowiadaj mu o tym, co się właśnie dzieje. „Jesteś na szczycie piłki. Teraz turlasz się w stronę Mamusi. A teraz turlasz się w przeciwną stronę”. Inny wariant: Kiedy uznasz, że Twoje dziecko jest już gotowe na trochę bardziej zaawansowaną odmianę tej zabawy, umieść je na piłce i stań za nią. Połóż przed maleństwem jego ulubioną zabawkę. Uklęknij za dzieckiem i trzymając je delikatnie za nóżki turlaj piłkę, na której leży w kierunku zabawki a następnie do tyłu. Zachęcaj dziecko do złapania zabawki. Gdy Twoje dziecko podrośnie trochę, możesz wprowadzić inną zabawę: podskakiwanie na piłce. Posadź zwrócone do Ciebie twarzą dziecko na piłce. Następnie delikatnie wprawiaj piłkę w ruch, tak aby podskakiwała. Mów do dziecka: „Piłeczka podskakuje, podskakuje. Wznosisz się do góry i opadasz na dół!”.

Jak się w to bawić?
Takie gry wpływają na wzmocnienie szyi, ramion i całego tułowia dziecka. Rozwijają również dziecięce poczucie równowagi.

Czego będziesz potrzebować?
Piłka plażowa
Ulubiona zabawka dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.