Niezwykłe zwyczajne kartonowe pudła

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Skromne kartonowe pudło nie ma w sobie niczego zwyczajnego, gdy stanie się obiektem kreatywnej zabawy dziecka. Może zamienić się prawie we wszystko, co tylko dziecko sobie wymyśli: w samochód lub pociąg, kuchenkę lub zlew, mały domek lub sklep z oknami i drzwiami, a nawet w klatkę dla niedźwiedzia.

Nauka i rozwój.
Samochód. Obróć średniej wielkości pudełko do góry dnem i odetnij wystające brzegi. Za pomocą nakrętki i sworznia przymocuj okrągłą plastikową pokrywkę z przodu do wnętrza pudełka. Teraz masz już kierownicę, która naprawdę się obraca. Wytnij w pudełku drzwi boczne, tak aby dziecko mogło wsiadać i wysiadać z samochodu. W środku pudełka zainstaluj malutkie krzesełko dla swojego berbecia. Zapytaj się go, dokąd jedzie i co będzie zwiedzał. Spytaj, czy zabrał ze sobą walizkę i kogo zaprosi na wycieczkę. Bip, bip!

Furgonetka. Weź średniej wielkości pudełko i wytnij dziurę na jego jednym końcu. Przewlecz kawałek mocnej nitki lub sznurka do bielizny przez tę dziurę i zrób supeł w celu zabezpieczenia dziury. Zachęć swojego berbecia do załadowania swoich pluszowych zwierzaków na furgonetkę lub zaproś go na przejażdżkę.

Pociąg. Zrób wagony z kilku pudełek, korzystając z instrukcji wykonania furgonetki. Połącz wagony ze sobą. Twoje dziecko będzie się świetnie bawić, wykrzykując „Proszę wsiadać do pociągu” i sprawdzając bilety pasażerom.

Stół do zabaw.Utnij jedną stronę pudełka tak, aby twoje dziecko siedzące w dziecięcym krzesełku lub na podłodze mogło wygodnie schować nogi do środka pudełka. Pokryj pudełko białą okleiną. Twoje dziecko może siadywać przy tym stoliku i bawić się na nim swoimi zabawkami, zajadać różne przysmaki , malować obrazki, czytać książkę lub udawać, że pisze list przy swoim biurku.

Kuchenka gazowa.Znajdź średniej wielkości pudełko i zaklej je szczelnie taśmą. Pokryj górę pudełka białym przylepnym papierem. Czarnym markerem narysuj cztery palniki. Możesz również narysować pokrętła lub wkręcić jakieś drewniane uchwyty. Wytnij otwierane i zamykane drzwiczki do piekarnika.

Zlew.Pokryj jeden koniec średniej wielkości pudełka okleiną dla wzmocnienia pudełka i zabezpieczenia przed rozwaleniem. Następnie wytnij w tym końcu otwór, w którym zmieściłaby się plastikowa miska. Umocuj miskę w otworze.

Domek do zabaw w chowanego i w “a kuku”. Wytnij okna i drzwi w dużym pudle. Pudło powinno być na tyle duże, aby Twoje dziecko mogło się wczołgać do środka i bawić się w „a kuku”. Twój brzdąc będzie z pewnością również chętnie zapraszał Cię tam do zabawy w domek lub sklep.

Jak się w to bawić?
Zwykłe kartonowe pudło może być niezwykłym stymulatorem dziecięcej wyobraźni. Zabawy tematyczne są efektywnym sposobem uczenia dziecka wszystkiego na temat otaczającego je świata.

Czego będziesz potrzebować?
Kartonowe magazynowe pudełka średniej wielkości
Duże pudło na przybory
Plastikowa pokrywka
Nakrętka i sworzeń
Nóż do wycinania dziur w pudłach
Szydło do przebijania dziur
Mocna nitka lub sznur od bielizny
Biała okleina
Taśma
Czarny marker

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.