Pierwsze zabawy z piłką

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Możesz bawić się ze swoim maleństwem piłką, nawet jeśli nie umie ono jeszcze ani łapać ani rzucać. Zabawy z piłką są doskonałe dla dzieci w każdym wieku. Pomagają w rozwijaniu fizycznych umiejętności. Stanowią również doskonałe przygotowanie do gry w piłkę nożną.

Nauka i rozwój.
Kup miękką materiałową piłeczkę, najlepiej z dzwoneczkiem w środku, wydającym przyjemne dźwięki podczas ruchu piłki. Przymocuj ją za pomocą taśmy do kawałka elastycznej gumki i połóż swoje dziecko na kocyku rozłożonym na podłodze. Zawieś piłeczkę nad głową dziecka w odległości kilkunastu centymetrów.

Zabawa piłką: Powoli obracaj piłeczkę, tak aby Twoje maleństwo mogło poznawać jej kształt, kolor i wzór. Opowiadaj mu o piłkach i innych okrągłych przedmiotach z otaczającego je świata. „To jest piłka. Jest okrągła, tak samo jak…”. Obniż piłkę na wysokość rączek dziecka, tak, aby mogło ją dotykać. „Spójrz! Dotykasz piłki. Czy możesz spróbować ją odbić?”. Pokaż swojemu maleństwu jak może wprawić w ruch piłeczkę rączkami i sprawić, że będzie delikatnie odbijała się na gumce. Nagradzaj wysiłki dziecka. Kopanie piłki: Obniż piłkę na wysokość stóp dziecka i pokaż mu, jak ją kopać. Zachęcaj swoje maleństwo do podejmowania wysiłków, opowiadając o tym, co się dzieje. „Czy możesz kopnąć piłkę? Spójrz! Właśnie ją kopnąłeś!”

Jak się w to bawić?
Dziecko poprzez zabawę z piłką, polegające na wodzeniu za nią wzrokiem, próbach jej dosięgnięcia i dotknięcia, rozwija umiejętność wzrokowo – manualnej koordynacji. Kopanie piłki wzmacnia mięśnie nóg dziecka, przygotowując je do biegania, skakania, podskakiwania, wspinania się i w końcu do gry w prawdziwą piłkę nożną.

Czego będziesz potrzebować?
Miękka piłeczka z materiału, najlepiej z dzwonkiem w środku
Gumka
Kawałek taśmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.