Turlanie piłki

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Gdy Twoje dziecko opanuje już umiejętność samodzielnego siedzenia, na pewno z radością będzie się bawić w turlanie piłki po podłodze i jej łapanie. Jest to doskonały pierwszy krok do poznania zasad zabaw, przy których każdy kolejno wykonuje jakieś działanie.

Nauka i rozwój.
Znajdź dużą plażową, plastikową lub gumową piłkę. Stwórz tor, po którym można turlać piłkę, ograniczając go swoimi nogami, brzegami książek lub kilkoma kartonowymi pudełkami. Posadź swoje maleństwo na jednym końcu toru, a sama usiądź na jego drugim końcu. Skieruj uwagę dziecka na toczącą się piłeczkę, wołając: „Spójrz, piłeczka się do Ciebie zbliża”. Powoli poturlaj piłkę w stronę maleństwa. Na pewno z radością będzie próbowało ją złapać. Ucz swoje dziecko łapania piłki obiema rączkami i pokazuj mu, jak ma rzucać ją z powrotem w Twoją stronę. „Teraz Twoja kolej na rzucenie piłeczki do Mamusi!”. Większość maluchów będzie wolała rzucić piłką niż ją turlać: turlanie wymaga większej koncentracji i koordynacji. Ucz dziecko popychania piłki dwiema rączkami.

Jak się w to bawić?
Turlanie piłki rozwija wzrokowo – manualną koordynację dziecka. Ta umiejętność jest niezbędna nie tylko do nauki rzucania i łapania piłki ale także do opanowania samodzielnego jedzenia, rysowania i pisania.

Czego będziesz potrzebować?
Duża, miękka piłka
Książki lub pudełka do stworzenia toru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.