Uśmiechnięte twarze

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Maluchy, które właśnie przyszły na świat uczą się dopiero koncentrowania wzroku na różnych obiektach i dostrzegania kształtów, dlatego najbardziej przyciągają ich uwagę wyraźne kolory; kontrastująca ze sobą biel i czerń. Te karty z uśmiechniętymi twarzami są dla nich doskonałe, ponieważ jedyną rzeczą, którą takie maluchy lubią bardziej od biało czarnych kształtów są właśnie uśmiechnięte twarze!

Nauka i rozwój.
Wydrukuj biało-czarne twarze i wytnij je. Każdą z wyciętych kart daj do oprawienia w specjalną plastikową okładkę w punkcie poligraficznym. Te karty mogą stać się podstawą wielu wspaniałych zabaw z Twoim niemowlęciem.

Karty do zabawy. Pokazuj swojemu maleństwu każdą kartę z Uśmiechniętą Twarzą z odległości od 20 do 30 centymetrów, jednocześnie opisując to, co na niej widać. „Widzisz tę buzię? Ma szeroko otwarte oczy. I ma też kręcone włosy, tak jak Twoja mamusia”. Dzieci uwielbiają dobrą pogawędkę.

Karuzela. Wybierz cztery karty z Uśmiechniętymi Twarzami i w górnym środkowym punkcie każdej z nich zrób niewielką dziurkę. Ze sztywnego papieru wytnij talerz i nakłuj w nim kilka równo od siebie oddalonych dziurek. Przeciągnij metrowy sznurek lub nitkę przez każdą z dziurek. Zwiąż te kawałki sznurka razem na górze talerza i na wewnętrznej stronie każdej dziurki. Przeciągnij sznurek pod talerzem, tak aby kawałki sznurka wisiały równomiernie od każdej dziurki i przymocuj do każdego kawałka kartę z Uśmiechniętą Twarzą. Jeśli chcesz, możesz zrobić więcej dziurek i zawiesić na tej karuzeli tasiemki, świecące foliowe obrazki i inne ozdoby, którym Twoje maleństwo będzie się chętnie przypatrywać.

Zawieś karuzelę nad kołyską, stolikiem do przewijania lub w innym miejscu, które będzie dobrze widoczne dla Twojego maleństwa. Zamocuj ją z prawej strony nad głową maleństwa, tak aby mogło się jej wygodnie przyglądać. Badania wykazały, że niemowlęta najczęściej kierują wzrok na prawą stronę. Aby zainteresować i stymulować swoje maleństwo, zmieniaj obiekty przymocowane do karuzeli co tydzień. Uwaga: Nie mocuj do karuzeli żadnych obiektów, które mają małe części lub ostre krawędzie, i spraw aby nic nie wisiało w zasięgu rączek maleństwa. Kiedy tylko dziecko będzie na tyle duże, by móc siadać i dosięgnąć karuzeli, będzie to oznaczało, że nastała pora na to, by ją zdjąć.

Jak się w to bawić?
Pomimo tego, że maleństwo widzi od razu po przyjściu na świat, jeszcze przez kilka następnych miesięcy od urodzenia potrzebuje wielu stymulacji, aby mogło rozwinąć umiejętność koncentrowania i utrzymania wzroku na obiektach ze swojego otoczenia. Trzymiesięczne niemowlę jest w stanie dostrzec obiekt, patrzeć prosto na niego i podążać za nim wzrokiem. Jest to milowy krok w rozwoju niemowlęcia, zbiegający się w czasie z „odkrywaniem” przez nie swoich rączek. Odróżnianie kolorów i dostrzeganie ich niuansów przypada w przybliżeniu na 4 miesiąc życia dziecka, natomiast percepcja głębi i umiejętność dostrzegania przedmiotów znajdujących się w dalszej odległości może rozwijać się aż do 9 miesiąca życia.

Czego będziesz potrzebować?
Wydrukowane Uśmiechnięte Twarze
Talerz ze sztywnego papieru
Sznurek lub nitka
Tasiemki, duże gumowe lub drewniane wiszące zabawki, dzwoneczki, lub dowolne inne obiekty, które ruszają się lub wydają dźwięki
Nożyczki
Dziurkacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.