Zabawa w dom

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Wiele dzieci w tym wieku uwielbia zabawy, polegające na odgrywaniu jakichś scenek, sytuacji czy wydarzeń i na tworzeniu wyobrażonych światów. Twoje dziecko może układać do snu swoją lalkę lub misia, udawać, że rozmawia przez telefon lub odbywać konwersacje z wyimaginowanymi przyjaciółmi. Możesz pomóc swojemu dziecku i wzmocnić etap kreatywnych zabaw, tworząc dla niego mały domek.

Nauka i rozwój.
Duży wybór plastikowych lub drewnianych domków do zabawy jest dostępny w sklepach zabawkowych. Możesz również wykonać taki domek własnoręcznie. Zacznij od wykonania sprzętów kuchennych z kartonowych pudełek: zrób z nich, na przykład, kuchenkę gazową, zlew czy lodówkę (patrz: Niezwykłe zwyczajne kartonowe pudełka). Znajdź mały stół i kilka krzesełek. Rozejrzyj się po domu w poszukiwaniu akcesoriów, takich jak telefon, naczynia kuchenne, plastikowe owoce i warzywa, mały kredens kuchenny, szafki. Miej na uwadze, że dzieci najbardziej lubią bawić się prawdziwymi rzeczami. W rogu pokoju wyznacz miejsce na domek i umieść w nim mebelki. Zapewnij dziecko, że domek i przedmioty, które się w nim znajdują należą wyłącznie do niego. Dostarczysz dziecku mnóstwa radości, odwiedzając jego domek i przyjmując zaproszenia na herbatkę.

Jak się w to bawić?
Tematyczne zabawy pozwalają dzieciom na odgrywanie zarówno przyjemnych doświadczeń ze swojego codziennego życia jak i sytuacji trudnych oraz takich, które mogą powodować ich gniew lub frustrację (na przykład pojawienie się rodzeństwa lub wizyta u lekarza). Kiedy dzieci bawią się w odgrywanie scenek, wprowadzają reguły do swoich zabaw i dzięki temu mogą sprawować władzę i kontrolę nad stworzonymi przez siebie światami.

Czego będziesz potrzebować?
„Kuchenka” (patrz temat: Niezwykłe zwyczajne kartonowe pudła)
„Zlew” (patrz: Niezwykłe zwyczajne kartonowe pudła)
Stolik dziecięcy lub duże pudło odwrócone do góry dnem
Dwa małe krzesła lub taborety
Pościel, ubranka
Kosz wiklinowy, wieszak lub mała szafa na ubrania
Zabawkowy telefon
Małe naczynia kuchenne: garnki, rondle, filiżanki, talerze, czajnik, przybory do gotowania
Przybory do sprzątania (mop, szczotka do zamiatania, gąbka)
Puste kartony i puszki
Plastikowe owoce i warzywa
Gumowa lalka do kąpania i karmienia
Łóżeczko dla lalki (małe kartonowe pudło) i kocyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.