Zjeżdżalnia

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Zjeżdżalnia stwarza maluchom doskonałą okazję do zabaw piłką, odmiennych od tych, które mogłyby wymyślić sobie same. Zrób zjeżdżalnię własnoręcznie lub wykorzystaj jakąś istniejącą w pobliskiej okolicy.

Nauka i rozwój.
Aby zrobić zjeżdżalnię, wystarczy oprzeć jakąś plastikową podstawkę lub drewnianą deskę na stosie książek. Następnie należy umieścić pusty karton po mleku lub plastikową butelkę na dnie zjeżdżalni. Daj swojemu dziecku piłkę. Zachęć je do tego, aby puściło piłkę po zjeżdżalni. Z pewnością Twoje maleństwo z zachwytem będzie przyglądało się temu, jak piłka zjeżdża w dół i przewraca butelkę lub karton. Daj swojemu maleństwu piłki w różnych rozmiarach, tak aby mogło wybrać swoją ulubioną. Inny wariant: Następnym razem gdy wybierzesz się ze swoim dzieckiem na plac zabaw, zabierz je na zjeżdżalnię. Pokaż mu jak puszczać piłkę po zjeżdżalni i pomagaj mu w łapaniu zjeżdżającej piłki.

Jak się w to bawić?
To jest wspaniały sposób na rozwijanie wzrokowo – manualnej koordynacji Twojego dziecka. Zabawa piłkami o różnych rozmiarach jest również znakomitą metodą uczenia znaczeń słów „duży”, „większy”, „największy”.

Czego będziesz potrzebować?
Kilka piłek o różnych rozmiarach
Stos książek
Drewniana deska (30 x 60 cm) lub plastikowa podstawka
Pusty karton po mleku lub plastikowa butelka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.