Zmywanie naczyń i mycie podłogi

Posted by od-poczecia on 21 marca 2007 in Bez kategorii |

Dzieci uwielbiają brać udział w obserwowanych przez siebie codziennych zajęciach dorosłych z ich otoczenia. Tutaj przedstawiamy pomysł na przekształcenie zwykłego zmywania naczyń w zabawę.

Nauka i rozwój.
Kiedy zmywasz naczynia, postaw dziecko obok siebie i daj mu zestaw dziecięcych plastikowych naczyń; filiżanek, kubków, talerzyków oraz miskę z wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń. Będzie wówczas mogło razem z Tobą zmywać naczynia. Pokaż dziecku jak należy wycierać naczynia ściereczką. Możesz również zrobić swojemu dziecku małego mopa, ucinając drewnianą rączkę zwykłego mopa. Gdy skończycie zmywać naczynia, poproś dziecko o pomoc przy myciu podłogi. Inny wariant: Twoje dziecko może ubijać pianę z wody z mydłem w swojej misce przy użyciu zwykłej lub nowoczesnej ubijaczki do jajek. (Być może będziesz musiała mu pomóc w trzymaniu uchwytu ubijaczki).

Jak się w to bawić?
Dzieci w tym wieku uwielbiają brać udział w codziennych domowych zajęciach. Sprzątanie jest dla nich nie tylko zabawą ale także uczy je cenić dobrze wykonaną pracę.

Czego będziesz potrzebować?
Miska z wodą
Tacka
Ściereczka
Ręcznik kuchenny
Płyn do mycia naczyń
Zwykła lub nowoczesna ubijaczka do jajek
Mała gąbka lub szczoteczka do zmywania
Dziecięce plastikowe talerzyki, kubeczki i miseczki
Mały mop

No Comments

 • avatar Paulina napisał(a):

  Fajnie że piszesz tutaj takie rzeczy, o dzidziusiu, ciąży i porodzie, ja sama niedawno urodziłam śliczną córeczkę;-) zastanawia mnie tylko to że sama nie masz dzidziusia i nie jesteś w ciąży a tak Cię to interesuje…jest tego jakiś konkretny powód? Pozdrawiam:-)

 • avatar od-poczecia napisał(a):

  Bardzo chciałabym mieć dzidziusia ale niestety jeszcze nie mam warunków na to. Myślę, że w ciągu 2 lat to się zmieni 🙂 Pozdrawiam i ucałuj maluszka ode mnie 🙂

 • avatar Mika napisał(a):

  Mądre treści :)))
  U mnie jeszcze troche za wcześnie na dzidzi…
  PoZdRaWiAm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.