spacery z niemowlakiem

Posted by od-poczecia on 6 listopada 2009 in Bez kategorii |

Pierwszy kontakt ze świeżym powietrzem na dworze powinien nastąpić w drugim tygodniu życia noworodka. Wcześniej można przyzwyczajać dziecko do powietrza otwierając w domu okno na 5, 10minut, oczywiście nie zapominając o tym żeby stosownie ubrać niemowlaka 🙂

 

Pierwszy spacer czy werandowanie nie powinno przekraczać 20 minut. W ciągu kolejnych tygodni czas ten warto stopniowo przedłużać aż do kilku godzin dziennie pod koniec pierwszego roku życia dziecka. Pamiętajmy jednak, by unikać silnego wiatru i bezpośredniego, pełnego słońca.

 

Zimą nie powinno się wychodzić z noworodkiem na dwó, gdy temperatura spada poniżej -7stopni C. Zadbajmy natomiast, aby pokój, w którym przebywa dziecko był codziennie przewietrzony. Niemowlęta i małe dzieci odpowiednio ubrane mogą wychodzić na space, nawet przy temperaturze do -10 stopni C.

 

Powietrze w pokoju dziecka nie powinno być ani za suche, ani zbyt wilgotne. Jeśli powietrze w pokoju maluszka będzie za suche, możesz położyć mokre ręczniki na kaloryferze, albo zastosować specjalne nawilżacze powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.