spacery z niemowlakiem

Posted by od-poczecia on 6 listopada 2009 in Bez kategorii |

Pierwszy kontakt ze świeżym powietrzem na dworze powinien nastąpić w drugim tygodniu życia noworodka. Wcześniej można przyzwyczajać dziecko do powietrza otwierając w domu okno na 5, 10minut, oczywiście nie zapominając o tym żeby stosownie ubrać niemowlaka 🙂

 

Pierwszy spacer czy werandowanie nie powinno przekraczać 20 minut. W ciągu kolejnych tygodni czas ten warto stopniowo przedłużać aż do kilku godzin dziennie pod koniec pierwszego roku życia dziecka. Pamiętajmy jednak, by unikać silnego wiatru i bezpośredniego, pełnego słońca.

 

Zimą nie powinno się wychodzić z noworodkiem na dwó, gdy temperatura spada poniżej -7stopni C. Zadbajmy natomiast, aby pokój, w którym przebywa dziecko był codziennie przewietrzony. Niemowlęta i małe dzieci odpowiednio ubrane mogą wychodzić na space, nawet przy temperaturze do -10 stopni C.

 

Powietrze w pokoju dziecka nie powinno być ani za suche, ani zbyt wilgotne. Jeśli powietrze w pokoju maluszka będzie za suche, możesz położyć mokre ręczniki na kaloryferze, albo zastosować specjalne nawilżacze powietrza.

Copyright © 2006-2018 od-poczecia.blogx.pl All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.